JEJ PERFEKCYJNOŚĆ TEMARI

Wiele jest takich miejsc, które niejako świadomie sprowadzają na siebie ogromne ryzyko – a jest nim ryzyko przerostu formy nad treścią. Gustownie zdobione wnętrza jednocześnie zachwycają i onieśmielają, a serwowane dania pomimo pięknej prezentacji nie dostarczają spodziewanych doznań kulinarnych. A nie ma nic gorszego niż poczucie rozczarowania, gdy wszystko wskazuje na to, że szykuje się uczta i dla oczu i podniebienia. Temari Sushi Boutique to miejsce jedyne w swoim rodzaju; przeczy bowiem wszystkim powyższym prawom – jest i pięknie i powalająco smacznie, można by rzec – niemalże perfekcyjnie. Bo perfekcja to istota i motyw przewodni tego miejsca – Temari w japońskiej symbolice oznacza bowiem nieskończoną doskonałość.

temari2

Wystrój wnętrza restauracji stanowi kompromis i równowagę pomiędzy potrzebą zachowania prostoty tak ważnej w kulturze japońskiej a chęcią stworzenia czegoś co wyróżni ją spośród innych. Niezwykle efektowne okazuje się więc połączenie szkła, złota i marmuru, dzięki czemu Temari w elegancki i gustowny acz nienarzucający się sposób akcentuje swą obecność na jednej z najmodniejszych ulic Warszawy.

su

Menu zaskakuje niezwykłymi, jak na tak proste danie, połączeniami smakowymi. Chapeau bas – ukłon i wyrazy uznania dla szefa kuchni, który dzięki swej niewątpliwej pomysłowości i ogromnemu wyczuciu smaku serwuje na talerzu małe arcydzieła sztuki kulinarnej; sushi przygotowywane jest tu z nadzwyczajną starannością i dbałością o każdy najmniejszy szczegół, dotyczy to rzecz jasna każdej pozycji z menu. W porze lunchu (od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 16:00) dostępne są zestawy składające się z wyśmienitej sałatki Wakame, niezwykle aromatycznej zupy Miso oraz dowolnie wybranej rolki sushi w kilku wersjach smakowych (29pln); w stałym menu ciekawym rozwiązaniem są natomiast trójkątne Onigiri (10pln).

lunch

Gdyby przydarzyło się tak (a jest to wysoce prawdopodobne), że zachwycony posiłkiem gość zapragnie kontynuować ucztę w zaciszu swego domu – restauracja świetnie przygotowana jest i na tę okoliczność proponując kilka zestawów, które tylko czekają na ich wybór; jest to także niebywała okazja do sprawienia komuś niezwykle apetycznego prezentu; sushi w wersji na wynos przypomina bowiem bombonierkę z pięknie zdobionymi pralinami. Nawiązuje to zresztą do tradycji kultury japońskiej, w której popularnym zwyczajem jest obdarowywanie bliskich ręcznie haftowanymi kulami – ma to im przynieść szczęście i radość. A w tym przypadku, oba ta uczucia są niewątpliwie gwarantowane.

temari3

Pisząc recenzję tego miejsca byłam przekonana, że nadużywanym przeze mnie słowem będzie niewątpliwie „niezwykły”  – i tak też się stało – nie da się bowiem opisać go w żaden inny sposób. Ta restauracja po prostu urzeka. Butikowy, elegancki wystrój, przesympatyczna obsługa i te smaki… Gorąco zachęcam do jej odwiedzenia, a właścicielom gratuluję zarówno Temari, jak i siedleckiego Nanatsu Sushi Bar, które zachwyca nie mniej niż jego warszawska siostra.

Informacje dodatkowe:

Adres: wcześniej ul. Mokotowska 8, Warszawa (w trakcie przeniesienia – restauracja chwilowo nieczynna). 

Strona internetowa: zajrzyj tutaj lub tutaj 

Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela: 12:00-21:00

Alkohol: NIE

Tworząc ten wpis korzystałam ze zdjęć zamieszczonych na oficjalnym fanpage’u Temari Sushi Boutique

Temari Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

eatandlove

Comments are closed.