Z MIŁOŚCI DO JEDZENIA – DA CURIO (WARSZAWA)

Kilka miesięcy temu przy urokliwej, warszawskiej ulicy Tamka dokonała się rzecz wielce niebywała. To o czym marzono przez stulecia, co spędzało sen z powiek uczonych tego świata po prostu się wydarzyło. Po przekroczeniu progu niewielkiej restauracyjki przenosimy się wprost do słonecznej Italii, gdzie za sprawą uroczej Gospodyni rozpoczyna się prawdziwie włoska przygoda. Witajcie w świecie Pani Curio. 

dacurio2

Tak wspaniałej pizzy nie jadłam nigdzie indziej; być może dlatego, że jej przyrządzenie wymaga nie tylko najlepszych jakościowo składników, ale przede wszystkim czasu i cierpliwości. Samo ciasto wyrasta ponad dobę; zanim jednak trafi do pieca jest dwukrotnie wyrabiane. Kolejny sekret to specjalnie sprowadzana z Włoch mieszanka mąk – Scrocchiarella; dzięki niej pizza jest tak niezwykle chrupiąca, a do tego wprost rozpływa się w ustach.

dacurio1

W Da Curio nie ma stałego menu – decyzję o tym jakie dodatki pojawią się na naszej pizzy podejmujemy sami. Możemy także zdać się na gust Gospodyni; podczas naszej ostatniej wizyty wybieramy właśnie tę drugą opcję. Zamówione pizze podzielone są na trzy części (12pln), a na każdej z nich odnajdujemy przeróżne dodatki; dzięki temu mamy okazję spróbować wielu włoskich smaków jednocześnie. Niezależnie jednak od tego czy jest to szynka parmeńska, salami, włoska mortadela, szpinak z gruszką, czy mozzarella z pomidorami i bazylią – wszystko to jest obłędnie pyszne. Po naszej uczcie pozostaje jedynie pusta deska skropiona resztkami oliwy. I trochę żalu – że nie damy rady zjeść więcej.
cu

dacurio3

Da Curio to miejsce niezwykle; panuje to przyjazna, niemalże rodzinna atmosfera. Jest głośno i radośnie, jak w prawdziwych Włoszech. Z przyjemnością będę zaglądała tu częściej i Was również do tego zachęcam.

Wpadajcie koniecznie. Przy okazji i bez okazji.

A jeżeli po skosztowaniu pizzy zostanie Wam jeszcze trochę wolnego miejsca to zapytajcie o wersję deserową z czekoladą i owocem granatu. Niebo w gębie. Istne Dolce Vita.

MOJA OCENA:

SKALA OCENY1

Informacje dodatkowe:

Adres: ul. Tamka 45a, Warszawa

Strona internetowa: zajrzyj tutaj

Godziny otwarcia: 13:00 – 22:00

Alkohol: NIE 

Tworząc ten wpis korzystałam ze zdjęć umieszczonych na oficjalnym fanpage’u Da Curio.

 

Jeżeli chcecie poczytać o innych, wspaniałych miejscach zapraszam  TUTAJ 

 

DaCurio Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

eatandlove

Comments are closed.