10 najdroższych alkoholi na świecie

1.1907 HEIDSIECK

Zestawienie 10 najdroższych alkoholi świata zaczynamy od najdroższego szampana na świecie. Skąd wzięła się jego cena 275 tysięcy dolarów? Otóż, jest to szampan, który miał trafić na stół cara Mikołaja II. Statek, który wiózł alkohol zatonął jednak i po 80 latach został odnaleziony.
Szampan, zdatny do picia, wykupił moskiewski hotel, stając się jedynym miejscem, gdzie serwowany jest carski szampan.

2.The Macallan 64 Year Old

64-letnia szkocka, która na aukcji została sprzedana za 460 tysięcy dolarów. Przychód ze sprzedaży jedynej na świecie takiej butelki szkockiej poszedł na cele charytatywne.

3.Screaming Eagle

To chyba najdroższe wino w historii. Butelka tego wina z 1992 dostała 99 na 100 gwiazdek w skali Parkera i została sprzedana za 500 tysięcy dolarów w USA.

4.Mendis Coconut Brandy

Najdroższa na świecie butelka brandy za okrągły milion dolarów. Co w niej takiego niezwykłego? To pierwsza na świecie jasna, kokosa brandy z kokosów ze Sri Lanki.
Taka zawartość sprzedawana jest w eleganckiej butelce z własnoręcznym podpisem założyciela firmy – Mendisa.

5. Diva Vodka

Czas na mocny trunek, jakim jest wódka. Przy czym nie byle jaka wódka, ale prawdziwa Diva za milion dolarów.
Potrójnie destylowana i filtrowana za pomocą węgla drzewnego z brzozy skandynawskiej i diamentów. Dodatkowo butelka wysadzana kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, personalizowana dla każdego klienta.

6.Russo-Baltique Vodka

Kolejna wódka, ale ta podbija stawkę – kosztuje 1,5 miliona za butelkę. Jednak nie byle jaką butelkę ale złotą butelkę, wysadzaną diamentami z nakrętką z białego i żółtego złota w kształcie orła – symbol Rosji.
Co ciekawe wódka ta została wypuszczona przez firmę samochodową, produkującą bardzo luksusowe samochody.

7.Henri IV Dudognon Heritage

Teraz czas na koniak. Za dwa miliony dolarów. Dlaczego taka cena? Cóż, koniak pochodzi z 1776 roku, został dwukrotnie destylowany i 100 lat przechowywany w dębowej beczce. Dodatkowo butelka jest pokryta 4-karatowym złotem, platyną i drobnymi diamentami.

8.Tequila Ley Pasión Azteca

Na podium 10 najdroższych alkoholi świata znalazła się tequila za 3,5 miliona dolarów. Przynajmniej w najdroższej wersji w platynowej wersji butelki.
Najtańsza wersja kosztuje “jedynie” 225 tysięcy dolarów i jest wykonana ze złota. Za 1,5 miliona możemy kupić wersję pomiędzy z diamentów.

9.Billionaire Vodka

Na drugim miejscu wódka Billionaire za 3,75 miliona dolarów. Najdroższa wódka świata, pochodząca z Rosji, ozdobiona jest trzema tysiącami diamentów i białym futrem. Z czego jest za to zrobiona? Z najlepszej gatunkowo pszenicy i krystalicznie czystej wody specjalnego pochodzenia. I oczywiście filtrowana pyłem diamentowym.

10.D’Amalfi Limoncello Supreme

Najdroższym alkoholem świata jest likier. I choć smak musi być bardzo dobry – gdyż likier został wzbogacony o cytrusowe olejki to głównie cenę podbija butelka.
I to dosłownie, gdyż w szyjce znajdują się trzy diamenty o masie 13,5 karatów i jeden unikalny diament o masie 18,5 karatów.
To właśnie te 3 diamenty podbijają cenę do 44 milionów dolarów.